شرحتعدادقیمت (تومان)
 فروشگاه اینترنتی آسان کنکور   /   اخبار   /   سهمیه زلزله زدگان در کنکور سراسری 97 وضوابط آن
سهمیه زلزله زدگان در کنکور سراسری 97 وضوابط آن

سهمیه زلزله زدگان در کنکور سراسری 97 وضوابط آن

نویسنده : مهرداد بیرامی
منبع : مهر نیوز
۱۳۹۷/۰۵/۱۶

متن خبر

سهمیه زلزله زدگان در کنکور 97 چه مقداری خواهد بود

براساس شرایط و ضوابط کنکور سراسری ۹۷ به داوطلبان ساکن در مناطق محروم ، زلزله زده و ساکنان جزیره ابوموسی سهمیه در انتخاب رشته داده شد .

بر اساس ضوابط و مصوبات مربوطه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۷، داوطلبان با توجه به شرایط خود می توانستند متقاضی یکی از سهمیه های مندرج در دفترچه شوند .

توضیحات مربوط به هر یک از سهمیه ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ( شماره ۲ ) درج شده است .

الف ) سهمیه مناطق محروم :

سهمیه مناطق زلزله زده کنکور سراسری 97 مشخص شد

حداقل 40 % ظرفیت کنکور 97 به زلزله زدگان اختصاص خواهد یافت

در خصوص مقدار سهمیه برای مناطق زلزله زده کنکور سراسری 97 بر اساس مصوبه دوازدهمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون سراسری ۲۱ فروردین ۱۳۷۲، حداقل ۴۰ درصد از ظرفیت هر یک از کد رشته های ناحیه ای، قطبی و کشوری دوره روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی واقع در استان های ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان به داوطلبان بومی این استان ها تخصیص می یابد .

با توجه به اهمیت شرایط و ضوابط پذیرش در این خصوص، داوطلبان ضرورت دارد به شرایط درج شده در فصل دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۷ توجه کنند. با توجه به قانون مذکور، بدیهی است این مصوبه شامل این رشته ها نخواهد بود .

تغییر رشته و یا انتقال پذیرفته شدگان این طرح ممنوع است .

بر اساس مصوبه جلسه سی و سوم شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۴ خرداد ۶۶ و به منظور تأمین نیروی متخصص استان های ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان در رشته های مورد نیاز برحسب نظر استانداری های این استان ها و به تعداد ۵۰۰ نفر از داوطلبان بومی استان های مذکور در دانشگاه ها پذیرش می شوند.

پذیرش در این رشته ها به صورت آزاد و از بین داوطلبان بومی هر یک از استان های مذکور انجام می شود .

ب ) سهمیه داوطلبان شهرستان های جنوب استان کرمان ( جیرفت ، عنبرآباد ، کهنوج ، رودبار، قلعه گنج و منوجان ) و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان :

براساس مصوبه شصتمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون سراسری ۳ اردیبهشت ۸۸ و سایر مصوبات ، داوطلبان بومی شهرستان های جنوب استان کرمان ( جیرفت ، عنبرآباد ، کهنوج ، رودبار، قلعه گنج و منوجان ) و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان که حداقل ۲ شهر از ۴ شهر « محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر » ، « محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل آخر » ، « محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال ماقبل آخر» و « محل تولد » آنها یکی از این شهرها باشند ، می توانند کدرشته های اختصاصی این شهرستان ها را از بخش های مربوط دفترچه انتخاب کنند .

داوطلبان در صورت پذیرفته شدن در این کدرشته ها ، باید گواهی مربوطه را در زمان ثبت نام به مؤسسه قبولی خود ارائه کنند، در غیر اینصورت قبولی آنها لغو می شود .

پذیرفته شدگان مشمول تسهیلات این طرح باید متعهد شوند که به مدت دو برابر مدت تحصیل در مناطق محروم استان خود خدمت کنند.

ج) سهمیه داوطلبان بومی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه :

میزان سهمیه داوطلبان بومی کنکور سراسری 97 در زلزله کرمانشاه

بر اساس مصوبه جلسه ۷۳۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۸ آبان ۹۲، داوطلبان بومی کلیه بخش های شهرستان های اسلام آباد غرب ، پاوه ، ثلاث باباجانی ، جوانرود ، دالاهو ، روانسر ، سرپل ذهاب ، قصر شیرین و گیلانغرب و همچنین بخش های کوزران و ماهیدشت از شهرستان کرمانشاه که طبق اعلام وزارت کشور جزو بخش های آسیب دیده جانی و مالی ناشی از زلزله کرمانشاه هستند ، به شرط داشتن شرایط، می توانند کد رشته های اختصاصی این شهرستان ها را از بخش های مربوط دفترچه انتخاب کنند .

داوطلبان در صورت پذیرفته شدن در این کد رشته ها، باید گواهی مربوطه را در زمان ثبت نام به مؤسسه قبولی خود ارائه کنند در غیر اینصورت قبولی آنها لغو می شود .

این سهمیه فقط به داوطلبان بومی مناطق فوق در استان کرمانشاه تعلق می گیرد و شامل سایر شهرها و بخش های استان کرمانشاه و یا سایر مناطق زلزله زده نیست .

این سهمیه مشمول داوطلبانی است که محل اقامت آنان یکی از شهرهای فوق باشد و یا محل اخذ مدرک تحصیلی سال دوم، یا سال سوم و یا پیش دانشگاهی آنها در یکی از شهرهای یاد شده باشد .

تبصره : شهر و یا بخش محل اقامت در صورتی ملاک عمل قرار می گیرد که داوطلب در زمان وقوع زلزله در این مناطق اقامت داشته و این موضوع مورد تأیید فرمانداری ذیربط قرار گیرد . در صورت پذیرفته شدن در این کد رشته ها ، داوطلب باید مدارک لازم را در زمان ثبت نام به موسسه محل قبولی ارائه دهد ، در غیراینصورت قبولی وی لغو خواهد شد .

د ) سهمیه داوطلبان شهرستان ابوموسی در استان هرمزگان :

سهمیه داوطلبان شهرستان ابوموسی در استان هرمزگان  در کنکور سراسری 97

در راستای اجرای مصوبه ۶۲۵ تاریخ ۲۱ خرداد ۸۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی ، مبنی بر اختصاص سهمیه برای داوطلبان شهرستان ابوموسی ، ۴۰ درصد از ظرفیت پذیرش رشته های تحصیلی دانشگاه های استان هرمزگان ، به این دسته از داوطلبان اختصاص دارد .

البته کسب حدنصاب ۷۵ درصد گزینش آزاد الزامی است . تبصره ۱- ملاک بومی جهت استفاده از این سهمیه، سکونت مستمر به مدت ۳ سال در شهرستان ابوموسی است .

در صورت پذیرفته شدن در این کد رشته ها داوطلب باید مدارک لازم را در زمان ثبت نام به موسسه محل قبولی ارائه دهد ، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد .

این خبر را به اشتراک گذارید

سایر اخبار مرداد ماه 1397

نفرات برتر کنکور سراسری 97 به تفکیک رشته

نفرات برتر کنکور سراسری 97 به تفکیک رشته

۱۳۹۷/۰۵/۰۹ مهرداد بیرامی sanjesh.com ادامه مطلب
قبولی در پزشکی بدون کنکور فقط با ژن خوب!

قبولی در پزشکی بدون کنکور فقط با ژن خوب!

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ مهرداد بیرامی مهر نیوز ادامه مطلب
آغاز ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی 97

آغاز ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی 97

۱۳۹۷/۰۵/۱۳ مهرداد بیرامی sanjesh.com ادامه مطلب
کنکور سراسری مافیا 18000 میلیارد تومانی دارد !

کنکور سراسری مافیا 18000 میلیارد تومانی دارد !

۱۳۹۷/۰۵/۲۸ مهرداد بیرامی کانال سه ادامه مطلب
بپر بالا

همکاری با مدارس و شرکتها اساتید آسان کنکور درباره آسان کنکور لیست قیمت محصولات

Copyright 2016-2017 asankonkur.com

استفاده از مطالب فروشگاه آسان کنکور فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آسان کنکور ایرانیان (آسان کنکور) میباشد.
آدرس: تهران، خیابان امام خمینی(ره)، بین رودکی و نواب پلاک652

Konkur Gift
مشخصات خود را درج نمائید و از تخفیف ها و جدیدترین محصولات آموزشی مطلع گردید

و یا با ما تماس بگیرید.

asankonkur.com