شرحتعدادقیمت (تومان)
 فروشگاه اینترنتی آسان کنکور   /   اخبار   /   توصیه مهم به کنکوری ها(شهر خودتان بهترین جا برای انتخاب رشته است)
توصیه مهم به کنکوری ها(شهر خودتان بهترین جا برای انتخاب رشته است)

متن خبر

 

ENTKHAB-RESHTE

دکتر منصور غلامی گفت: من به داوطلبان توصیه میکنم که شهر محل زندگی خود و یا شهرهای نزدیک به محل سکونت را برای انتخاب رشته کنکور انتخاب کنند.

 به گزارش خبرنگار مهر، وزیر علوم در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، اعلام کرد: امیدوارم بتوانیم شرایطی را مشاهده کنیم

 که دانشجویان جدیدالورود برای دوره های محدودی در محیط دانشگاه ها حضور داشته باشند. دانشگاه ها در حال طراحی برنامه هایی هستند که هم داوطلبان را از طریق تور مجازی با دانشگاه ها آشنا کنند و هم کسانی که قبول می شوند قبل از اینکه در دانشگاه وارد شوند، از طریق همین تورها با بخش های

مختلف دانشگاه آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وزیر علوم درباره زمان اعلام نتایج کنکور 99 گفت: رئیس سازمان سنجش آموزش به ما قول دادند تا آخر مهر ماه نتیجه پذیرش دانشجویان جدید الورود را اعلام کنند؛ طبیعی است بعد از اعلام نتایج و در چند روز دانشجویان ثبت نام خواهند شد و دانشگاه‌هایی که ترم را شروع کردند می‌تواند آموزش این دانشجویان را شروع کنند.

 برگزاری کلاس های عملی در ترم جدید

وی درباره برگزاری کلاس های عملی در ترم جدید تحصیلی گفت: قرار است این دروس در طول ترم با تقسیم زمان و توزیع دانشجویان در گروه های کوچک و محدود در حدی که دانشگاه ها بتوانند برای دانشجویان غیر بومی سرویس اسکان تامین کنند، ارائه خواهد شد. ترم گذشته هم تقریبا همین تدابیر انجام شد البته برخی رشته ها هم هستند که امکان ارائه بخشی از دروس عملی را از طریق سیستم های خاص نرم افزاری و مدلینگ در بستر اینترنت را دارند.

توصیه وزیر علوم به جدیدالورودها/در شهر خودتان انتخاب رشته کنید

وزیر علوم درباره نقل و انتقالات دانشجویان در ترم جدید نیز توضیح داد و افزود: توصیه من به داوطلبان این است که در شهر محل زندگی خود و یا شهرهای نزدیک به محل سکونت انتخاب رشته کنند؛ البته برخی ها دوست دارند در شهرهای بزرگ تحصیل کنند و نمی توان به این افراد اصرار کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در همه استان ها ما دانشگاه های بزرگ داریم و دانشجویان می توانند با بررسی رتبه و رزومه اساتید دانشگاه های شهر خودشان یکی از این دانشگاه ها را انتخاب کنند.

رایزنی با وزیر ارتباطات برای اینترنت رایگان دانشجویان

غلامی درباره اینترنت دانشجویان در ترم جدید توضیح داد و افزود: در این رابطه با وزیر ارتباطات صحبت کرده ایم و ایشان قول دادند اینترنت ارزان قیمت و یا رایگان دانشجویان در ترم جدید را تامین کنند البته خواسته ما رایگان شدن اینترنت است. هماهنگی های اولیه انجام شده و امیدواریم از همین روزها محقق بشود.

اولویت بندی اسکان دانشجویان در خوابگاه بر عهده دانشگاه ها می باشد.

 وی درباره اسکان دانشجویان در ترم جدید تحصیلی گفت: مبنا در ترم جدید آموزش به صورت مجازی است. ولی اگر پروتکلهای بهداشتی به ما اجازه دهد و فضاهای موجود هم  باشد، با حفظ سلامتی دانشجویان به آن‌هایی که ضرورت دارد، خدمات خوابگاهی خواهیم داد. اولویت ها را دانشگاه ها خودشان تعیین کنند مثلا دانشجویان ارشد و دکتری که تحقیق می کنند و در این ترم باید فارغ التحصیل شوند، اولویت پیدا می کنند.

غلامی ادامه داد: تاکید من بر این است که دانشجویان سال اول، مدت کوتاهی را در دانشگاه حضور یابند و برای این افراد نیز اسکان در نظر گرفته شود.

 

این خبر را به اشتراک گذارید

سایر اخبار شهریور ماه 1399

بپر بالا

همکاری با مدارس و شرکتها اساتید آسان کنکور درباره آسان کنکور لیست قیمت محصولات

Copyright 2016-2017 asankonkur.com

استفاده از مطالب فروشگاه آسان کنکور فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آسان کنکور ایرانیان (آسان کنکور) میباشد.
آدرس: تهران، خیابان امام خمینی(ره)، بین رودکی و نواب پلاک652

Konkur Gift
مشخصات خود را درج نمائید و از تخفیف ها و جدیدترین محصولات آموزشی مطلع گردید

و یا با ما تماس بگیرید.

asankonkur.com