شرحتعدادقیمت (تومان)
 فروشگاه اینترنتی آسان کنکور   /   مقالات   /   مشاوره ای   /   هفت عامل موفقیت
هفت-عامل-موفقیت

هفت عامل موفقیت

نویسنده : آسان کنکور
منبع :
۱۳۹۶/۱۱/۰۸
دسته بندی: مشاوره ای بازدید: 2,622

درباره این مقاله بخوانیم ...

زندگی خودرا به شاهکار تبدیل کنید

اکنون عصر موفقیت است .امروزه افراد نسبت به گذشته کارهای بیشتری را در زمینه های گوناگون به انجام می رسانند.افراد امروزی نسبت به هر زمان دیگری از تاریخ سریع تر به موفقیت دست می یابند.درگذشته فرصت های چندانی برای تحقق بخشیدن به رویاهیتان در مقایسه با امروز وجود نداشته است.

هفت عامل موفقیت

۱)آرامش ذهنی

اولین جزء این هفت عامل موفقیت و البته مهم ترین آن ها آرامش ذهنی می باشد این عامل بزرگترین حس انسان است.بدون داشتن این عامل هیچ چیزی ارزش ندارد.آرامش ذهنی گردش نمای درونی شماست.زمانی که شما هماهنگ با ارزش های بزرگتان واعتقاد راسخ درونیتان زندگی می کنید زمانی که کاملادرزندگی تعادل برقرار استآن موقع است که از آرامش ذهنی لذت می برید.

۲)سلامتی و انرژی

دومین عامل موفقیت سلامتی و انرژی می باشد .درست همانطورکه آرامش ذهنی حالت فکری طبیعی و نرمال شما می باشد سلامتی و انرژی نیز حالت جسمی طبیعی و نرمال شما است.

۳)روابط احساسی

سومین عامل موفقیت روابط احساسی است.این ها روابطی هستند که شما با افرادی که دوستشان دارید و برای شما مهم هستند و نیز افرادی که شمارا دوست دارند و به شما اهمیت می دهند برقرار می کنید.

کلید ویژگی یک شخص این است که او توانایی وارد شدن و باقی ماندن در روابط طولانی و صمیمی با دیگران را دارد.

۴)استقلال مالی

چهارمین عامل موفقیت در استقلال مالی می باشد. از لحاظ مالی مستقل بودن یعنی این که به قدر کافی پول دارید که دائما مانند اکثر مردم نگران این موضوع نباشید.

این پول نیست که سرچشمه تمام بدی ها می باشد نداشتن پول است که مسبب تمام مشکلات است. به دست آوردن استقلال مالی یکی از اهداف و مسئولیت های مهم در زندگی شما می باشد.

۵)آرمان ها و اهداف با ارزش

پنجمین عامل موفقیت آرمان ها و اهداف با ارزش می باشند.شاید بر اساس گفته ی دکتر ویکتوریا ای فرانکل نویسنده کتاب پژوهش بشر به دنبال معنا  و هدایت ذهن نیمه هشیار شما نیازمند به معنی و هدف در زندگی می باشد.

برای خوشحال بودن شما نیازمند یک احساس شفافی از هدایت هستید.شما احتیاج به تعهد چیزی بزرگتر و مهم تر از خودتان دارید.شما نیاز دارید تا احساس کنید که زندگی شما برای هدفی ادامه می یابد که به نوعی یک کمک ارزشمند به دنیا می کند.

۶)خودآگاهی و خودهشیاری 

ششمین عامل موفقیت خودآگاهی و خود هشیاری می باشد.سراسر تاریخ خود آگاهی با شادی درونی و موفقیت بیرونی همراه بوده است.عبارت (انسان خودش را می شناسد) به یونان باستان باز می گردد.

به منظور ارائه بهترین ها شما لازم است بدانید چه کسی هستید؟ و چرا این گونه فکر و احساس می کنید؟

۷)رضایت شخصی

هفتمین عامل موفقیت رضایت شخصی می باشد.این یک احساسی است که شما به چیزی تبدیل می شوید که توانایی انجامش رادارید.این یک دانش مسلم است که شما به سمت درک استعداد کامل خود به عنوان یک انسان حرکت میکنید.

روانشناس ها آبراهام مازلو این عامل را خود شکوفایی می نامد.او گفت:((این عامل ویژگی اولیه سالم ترین و خوشحال ترین و موفق ترین زنان و مردان جامعه ی ما بوده است.

کلام آخر

با مشخص کردن هفت عامل موفقیت مجموعه ای از اهداف را به شما می دهد تا مورد هدف قرار دهید.زمانی که زندگی خودرا با عبارت های آرمانی مشخص می کنید و هنگامی که این شجاعت را دارید تا دقیقا آنچه راکه می خواهید انتخاب کنید می توانید روند بازکردن قفل استعداد های نهانی تان را به روی موفقیت آغاز کنید.

 

این مقاله برای من مفید بود؟

بله:
خیر:
این مقاله را به اشتراک گذارید

آخرین مقالات

فنون و راز و رمز های تست زنی

فنون و راز و رمز های تست زنی

1401/02/15 آسان کنکور asankonkur.com ادامه مطلب
راه و روش مطالعه و خواندن دروس

راه و روش مطالعه و خواندن دروس

۱۳۹۶/۰۸/۲۷ محمد رضا باقری asankonkur.com ادامه مطلب
5 فیلمی که انگیزه شما را برای درس خواندن بالا می برد

5 فیلمی که انگیزه شما را برای درس خواندن بالا می برد

۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ادامه مطلب
جملات انگیزشی که شمارا شادتر می کند

جملات انگیزشی که شمارا شادتر می کند

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ادامه مطلب
بپر بالا

همکاری با مدارس و شرکتها اساتید آسان کنکور درباره آسان کنکور لیست قیمت محصولات

Copyright 2016-2017 asankonkur.com

استفاده از مطالب فروشگاه آسان کنکور فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آسان کنکور ایرانیان (آسان کنکور) میباشد.
آدرس: تهران، خیابان امام خمینی(ره)، بین رودکی و نواب پلاک652

Konkur Gift
مشخصات خود را درج نمائید و از تخفیف ها و جدیدترین محصولات آموزشی مطلع گردید

و یا با ما تماس بگیرید.

asankonkur.com