شرحتعدادقیمت (تومان)
 فروشگاه اینترنتی آسان کنکور   /   اخبار   /   کنکور حداقل تا 98 پابرجاست
کنکور حداقل تا 98 پابرجاست

کنکور حداقل تا 98 پابرجاست

نویسنده : آسان کنکور
منبع : روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

متن خبر

حداقل کنکور سراسری تا سال 98 پا برجا خواهد ماند

دکتر منصور غلامی در پاسخ به سوال آیا کنکور سراسری حذف می شود؟ اشاره کرد و گفت: حذف کنکور به این معنا نیست که برای انتخاب دانشجو دیگر هیچ آزمونی برگزار نشود بلکه تغییر مدل کنکور را شاهد خواهیم بود و سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش کارهای کارشناسی دراین زمینه را انجام داده‌­اند باید منتظر توافق نهایی این دو مجموعه باشیم.

در ادامه داوطلبان باید بدانند که آزمون در رشته‌­های پرطرفدار و همین­طور دانشگاه­‌های پر متقاضی همچنان برگزار می­شود. همچنین باید در مدارس و در مقطع دبیرستان دانشجویان به شکلی استاندارد ارزیابی شوند تا توانایی آنها برای ورود به دانشگاه به صورت واقعی مشخص شود.

حذف کنکور سراسری حتمیست اما داوطلبان بدانند کنکور در رشته های پر متقاضی حذف نمی شود و حداقل تا سال 98 پا برجا خواهد ماند

دکتر غلامی ادامه داد و گفت در نهایت تلفیق همه اینها به عنوان مدل نهایی کنکور ارائه خواهد شد. البته بعید می­دانم این مدل به کنکور سال 98 برسد.

حذف آزمون دکتری عملی هست اما زمان می خواهد

وی همچنین در پاسخ به سوال درباره آزمون دکتری و حذف آن گفت: اکنون بخشی از جذب دانشجوی دوره دکتری برعهده دانشگاه­‌ها است البته این آزمون سراسری باید تغییر کند تا همه بتوانند پس از برگزاری آزمون عمومی بر اساس تصمیم دانشگاه­‌ها وارد مرحله گزینش و مصاحبه شوند.

در ادامه همچنین دکترابراهیم خدایی در پاسخ به سوال درباره حذف کنکور دکتری گفت: یک سال قبل از مصوبه مجلس مبنی بر برگزاری آزمون سراسری در مقطع دکتری ما آزمون غربالگری برگزار کردیم ولی متاسفانه با تصمیم مجلس ناگزیر به تغییر آن شدیم البته برای اینکه باز هم به شرایط قبلی برگردیم باید قانون اصلاح شود.در اصلاح این قانون در مقطع دکتری به دنبال این هستیم که پس از آزمون غربالگری دیگر موضوع قبولی یا عدم قبولی مطرح نباشد و پس از کسب نمره در آن آزمون غربالگری دانشگاه­‌ها برای پذیرش دانشجویان تصمیم بگیرند و پس از آن دانشجویان وارد مرحله گزینش و مصاحبه شوند.

این خبر را به اشتراک گذارید

سایر اخبار اردیبهشت ماه 1397

سرانجام کنکور۹۸ چه خواهد شد؟

سرانجام کنکور۹۸ چه خواهد شد؟

۱۳۹۷/۰۲/۳۰ سونیا عابدینی mehrnews.com ادامه مطلب
دریافت کارت آزمون ارشد 97

دریافت کارت آزمون ارشد 97

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ آسان کنکور سازمان سنجش ادامه مطلب
کیف سنگین ممنوع

کیف سنگین ممنوع

۱۳۹۷/۰۲/۲۰ آسان کنکور tasnim.com ادامه مطلب
حذف کنکور 98 در مجلس پیگیری خواهد شد

حذف کنکور 98 در مجلس پیگیری خواهد شد

۱۳۹۷/۰۲/۰۱ آسان کنکور mehrnews.com ادامه مطلب
بپر بالا

همکاری با مدارس و شرکتها اساتید آسان کنکور درباره آسان کنکور لیست قیمت محصولات

Copyright 2016-2017 asankonkur.com

استفاده از مطالب فروشگاه آسان کنکور فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آسان کنکور ایرانیان (آسان کنکور) میباشد.
آدرس: تهران، خیابان امام خمینی(ره)، بین رودکی و نواب پلاک652

Konkur Gift
مشخصات خود را درج نمائید و از تخفیف ها و جدیدترین محصولات آموزشی مطلع گردید

و یا با ما تماس بگیرید.

asankonkur.com