شرحتعدادقیمت (تومان)
 فروشگاه اینترنتی آسان کنکور   /   اخبار   /   کنکور 97 بدون تغییر خواهد ماند
کنکور 97 بدون تغییر خواهد ماند

کنکور 97 بدون تغییر خواهد ماند

نویسنده : آسان کنکور
منبع : سنجش
1397/01/05

متن خبر

به گفته رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش کنکور ۹۷ بدون تغییر  خواهد ماند 

دکتر  عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، درباره تعیین تکلیفِ ضرایب کنکور و همچنین تاثیر مثبت و یا منفی سوابق تحصیلی دانش آموزان در نتایج آزمون سراسری و تغییرات احتمالی در چگونگی برگزاری کنکور ۹۷، اشاره کرد: بنابر تصمیمِ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، کنکور سال ۹۷ مانند سال ۹۶ خواهد بود و تغییری در چگونگی روند آزمون وجود ندارد.

او در واکنش به این موضوع که پیشتر برخی مسئولان از تاثیر ۴۰ درصدیِ نمرات امتحان نهایی در کنکور سال ۹۷ خبر داده بودند، افزود: اینکه آقای زرافشان در جایی سخن از تاثیرِ ۴۰ درصدیِ نمرات امتحانات نهایی به میان آوردند، صرفا در قالبِ یک پیشنهاد بوده که در آن جلسه مطرح شده است. باید توجه داشت که این پیشنهاد هنوز در شورای سنجش و پذیرش به بحث گذاشته نشده و معلوم نیست که شورا چه تصمیمی درباره این پیشنهاد بگیرد.

 بدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ، درباره تعیین تکلیفِ ضرایب کنکور و همچنین تاثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان در نتایج آزمون سراسری

 وی در ارتباط با میزان درصدی تاثیر گذر امتحان نهایی در کنکور افزود: در واقعِ این شورا است که با بحث و تبادل نظر، در مورد میزانِ درصد اعمال سوابق، آنهم بسته به تعداد دروسی که نهایی خواهد شد، تصمیم گیری می‌کند، بنابراین در حال حاضر که هنوز دروس نهاییِ پایه دوازدهم و همینطور پایه یازدهم مشخص نشده است، نمی‌توان درباره آن اظهار نظر کرد و این امر؛ یعنی اعمال سوابق، لزوما منوط به دروسی است که نهایی می‌شوند.

تکلیف دروس یازدهم و دوازدهم

اگر فقط دروس پایه دوازدهم نهایی شوند، یک درصدی از تاثیر سوابق را خواهیم داشت و اگر دروس پایه دوزادهم به علاوه دروس پایه یازدهم، نهایی شوند، آنگاه میزانِ درصدِ تاثیر سوابق نیز متفاوت خواهد بود، بنابراین چون شورا هنوز تصمیمی در این مورد اتخاذ نکرده، ما نیز این موضوع را به زمانی که انشالله شورا نظرش را اعلام کند، موکول خواهیم کردو از نظر آموزش و پرورش و مطابقِ آیین نامه آموزشیِ دوره متوسطه دوم، دروس پایه دوازدهم نهایی خواهد شد، یعنی آنچه که در مورد دروس امتحان نهایی می‌توان گفت این است؛ هنوز شورای عالی آموزش و پرورش دروس پایه دوزادهم را که امتحان نهایی خواهند داشت، مشخص نکرده است.

در پایه دوازدهم امتحان نهایی برگزار خواهد شد

با این وجود کاملا واضح است که در پایه دوازدهم امتحان نهایی خواهیم داشت، ولی اینکه آیا در پایه های دیگر مثل یازدهم نیز امتحان نهایی داشته باشیم یا خیر، بستگی به مباحثی دارد که میان آموزش و پرورش،  وزارت علوم و شورای سنجش و پذیرش دانشجو رد و بدل می شود و اگر قرار شد درصد بالاتری از اعمال تاثیر سابق تحصیلی در آن شورا به تصویب برسد، ممکن است در پایه های پایین تر، بویژه پایه یازدهم هم امتحان نهایی داشته باشیم.

 


 لینکهای مرتبط 

اخبار آموزشی

 رئیس مرکز سنجش درباره سامانه کارنامه الکترونیک

آمار داوطلبان ثبت نام کننده ازمون سراسری ۹۷

این خبر را به اشتراک گذارید

سایر اخبار فروردین ماه 1397

حذف مدارس سمپاد  دوره اول متوسطه فعلا مشخص نشده است

حذف مدارس سمپاد دوره اول متوسطه فعلا مشخص نشده است

۱۳۹۷/۰۱/۲۱ آسان کنکور روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه مطلب
دوران مافیای آزمون ها تمام خواهد شد

دوران مافیای آزمون ها تمام خواهد شد

۱۳۹۷/۰۱/۲۳ آسان کنکور روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه مطلب
مدارس ابتدایی تا ۱۳ خرداد دایرند

مدارس ابتدایی تا ۱۳ خرداد دایرند

۱۳۹۷/۰۱/۱۵ آسان کنکور tasnim.com ادامه مطلب
دلیل حذف امتحانات نهایی پایه یازدهم در امسال

دلیل حذف امتحانات نهایی پایه یازدهم در امسال

۱۳۹۷/۰۱/۳۰ آسان کنکور روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه مطلب
بپر بالا

همکاری با مدارس و شرکتها اساتید آسان کنکور درباره آسان کنکور لیست قیمت محصولات

Copyright 2016-2017 asankonkur.com

استفاده از مطالب فروشگاه آسان کنکور فقط برای مقاصد غیرتجاری و باذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه آسان کنکور ایرانیان (آسان کنکور) میباشد.
آدرس: تهران، خیابان امام خمینی(ره)، بین رودکی و نواب پلاک652

Konkur Gift
مشخصات خود را درج نمائید و از تخفیف ها و جدیدترین محصولات آموزشی مطلع گردید

و یا با ما تماس بگیرید.

asankonkur.com